7/31/2013

Trendy jesień-zima 2013/2014 krótki przegląd

Hej. Dzisiaj wracam z drugą i troszkę dłuższą częścią poświęconą przyszłym trendom. Wczoraj zaprezentowałam wam pewne tendencje w makijażu. Jak wygląda to z resztą (kolorystka, biżuteria, czy fryzury - zapraszam dalej do czytania). Nadchodzący sezon będzie obfitował w kontrasty, co pokazały już na całym świecie pokazy - od Nowego Jorku przez Londyn do Paryża. Czego zatem się spodziewać? Wieloznaczność pomiędzy tym co męskie, a tym co typowo kobiece, delikatność, ale zarazem bogactwo, przeszłość i teraźniejszość. Właśnie te kontrasty odzwierciedlają w pełni różnorodność naszych czasów. Zapraszam na przegląd:) 

1. Fascynacja granatowym. Ciemny, intensywny granat będzie pożądanym w sezonie jesień-zima. Nie będzie również brakowało fioletów, klasycznego niebieskiego, szafiru oraz zieleni (tzw. butelkowej). Czyli królować będą typowe ciemne kolory. Na pokazach wyróżniał się kolejny ciemny kolor - burgund. 


2. Futra - nie tylko te klasyczne, ale również egzotyczne. Na pokazach w Nowym Jorku futra zdominowały wszystko. Pomieszanie stylu disco z etno, wielokolorowe i szalone. Czyli nie zaszkodzi troszkę ekstrawagancji na długie zimowe wieczory. 


3. Tweed. O osobach lubiących bardziej klasyczne rozwiązania projektanci nie zapomnieli. Na pokazach pojawiło się wiele form, w których odnalazła się ta szkocka wełniana tkanina. 4. Tartan to kolejna propozycja projektantów. 


Szykujcie się na wszelkie koszule w kratkę:)

5. Grunge wraca w wielkim stylu. 


Czego możemy się jeszcze spodziewać? Ecru


A także wzorków, wydruków na koszulach, czy nawet tzw. powiększonych ramion. Jest w czym wybierać, a to tylko mały przegląd jaki przygotowałam. Dla chętnych polecam zagłębienie tematu. Co z biżuterią? Na pewno czas delikatnych pereł minął, a ich miejsce zajmą konkretne duże ozdoby (na pokazach nie brakowało dużych, złotych i masywnych łańcuchów), czyli zatem przesadna biżuteria. Mnie osobiście urzekły bogato zdobione korony oraz kolczyki - krzyże w stylu bizantyńskim z pokazu Dolce & Gabbana


Cudowna królewska biżuteria. 

Co z fryzurami? Od minimalistycznych akcentów do punkowych inspiracji. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Co zatem wybieracie? 

3 komentarze:

 1. Ja wybieram granat, muszę swoja szafę w ten kolor zaopatrzyć:)

  OdpowiedzUsuń
 2. granat i burgund = my love :D te korony są imponujące, wow.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na rozdanie :)

  http://kolorowa-kraina-sylwii.blogspot.com/2013/07/pierwsze-rozdanie-na-przywitanie.html

  OdpowiedzUsuń