9/12/2013

Brigitte Bardot - makijaż & styl

Hej. Ostatnio wyjechałam na mały odpoczynek w rodzinne strony, ale nie zapomniałam o blogu. Wcześniej przygotowałam nowe notki i w wolnej chwili piszę właśnie do was :) Co zatem dzisiaj - troszeczkę o ikonie francuskiego kina i symbolu seksu lat 60, czyli Brigitte Bardot. Zaprezentuje makijaż w stylu gwiazdy oraz parę cennych informacji. 
Brigitte urodziła się w 1934 roku w Paryżu. Już od najmłodszych lat kochała taniec, uczęszczała do szkoły baletowej oraz nie mogła znieść swoich wielkich, jak to określa "żabich" ust (które notabene są jej znakiem rozpoznawczym). Stała się symbolem kina francuskiego oraz europejską odpowiedzią na Marilyn Monroe. Obecnie walczy jako aktywistka z okrutnym traktowaniem zwierząt. 
Fenomen pięknej paryżanki nie tylko związany jest ze śmiałymi rolami filmowymi (jak np. I Bóg stworzył kobietę). Miliony kobiet chciały wyglądać jak ona, mieć tyle seksu w sobie i być uwielbiane przez mężczyzn. Styl aktorki jest niemal co roku powielany, pojawia się w kolekcjach ubrań, czy makijażu. Mocno przydymione oko, wyciągnięte kreski, powabne usta to właśnie makijaż Bardot :)
Przepraszam dziewuszki, ale listę kosmetyków dodam później, została na mieszkaniu w Sopocie :)
Jeśli chodzi o styl ubierania się Brigitte to przede wszystkim mocno podkreślona talia, tzw. rozkloszowane spódnice (szyte z tzw. "koła") oraz balerinki. 
I jeszcze na zakończenie. W 1974 roku przed swoimi 40 urodzinami, Brigitte Bardot wzięła udział w sesji do włoskiego Playboya, a po występach w ponad 50 filmach i nagraniu kilku płyt wycofała się z dalszego grania i postanowiła swoją sławę wykorzystać do promowania praw zwierząt. 

 

3 komentarze: