9/02/2013

Szybki makijaż inspirowany - lata 50 i historia

Hej. Dzisiaj kolejny makijaż, tym razem inspirowany latami 50. Oczywiście przedstawię troszeczkę z samej historii makijażu. Lata 50 uznaję się za złote czasy dla samego makijażu. To właśnie wtedy po raz pierwszy nieznane modelki rywalizowały z popularnymi aktorkami o "zostanie twarzą" danej marki kosmetycznej. Ikonami owego czasu były takie aktorki jak; Elizabeth Taylor, Grace Kelly, Audrey Hepburn, czy seksowna Marilyn Monroe, lista jest naprawdę długa. Rozpoczął się również wyścig firm kosmetycznych o pozyskiwanie jak największej ilości konsumentów, co doprowadziło do pojawiania się coraz to nowszych, ulepszonych produktów. Na przełomie 1949/50 Hazel Bishop zaprezentowała światu swoje słynne szminki do ust, a kolor różowy musiał ustąpić czerwieni. Całe lata 50 upłynęły pod wpływem tego koloru, a co trzecia kobieta miała w swojej kosmetyczce jeden z odcieni czerwieni. 
Słynny look lat 50 to przede wszystkim czerwone usta oraz mocniejsze kreseczki na górnej powiece z wyraźną linią rzęs. Brwi miały naturalny wygląd, ale były bardziej zwężone i przez to właśnie kobiece. Cienie na oczach były zaś subtelne i naturalne. Zapomniałam dodać, że czerwień również dominowała jako najczęściej wybierany lakier do paznokci.  
Od razu przeproszę za brak zdolności fryzjerskich, ale jak tylko poduczę się w szkole to zacznę coś kombinować na mojej głowie.
I na koniec podkład muzyczny - polecam bardzo :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz