1/22/2014

John Galliano - projektant mody i miłośnik historii

Bardzo, ale to bardzo długo nie było żadnego z postów związanego ze światem mody. Dość dawno już pisałam o Alexandrze McQueen. Dzisiaj przedstawiam wam sylwetkę kolejnego mojego ulubionego projektanta - Johna Galliano. 


Kiedy oglądam relacje z pokazów na Fashion TV bądź w internecie nasuwa mi się tylko jedna myśl jeśli chodzi Johna - czarodziej. Kiedy jak już wspominałam, Alexander McQueen jest nietuzinkowym artystą, to prace Galliano to czysta magia. Wielokrotnie prezentowane suknie haute couture charakteryzują się skomplikowaną strukturą, wieloma warstwami materiałów, czy odważnym łączeniem kolorów. Prace projektanta zawsze przyciągają uwagę, a całość dopełniają stylizacje fryzur i makijaż. 


Makijaż przy projektach Galliano to nie to samo co zawsze. Jak wspomina jeden ze współpracowników, John powiedział kiedyś zobaczywszy próbny makijaż na modelce - Nie robimy makijażu na plażę, tu nie chodzi o naturalny wygląd ;) (Vouge UK). Nie zdziwicie się nigdy jak zobaczycie na pokazie modelkę z 10 par rzęs na oku ;) 


John Galliano urodził się w 1960 r. na Gibraltarze, gdzie przenika się kultura hiszpańska i marokańska. Tętni tam życie, kolorowe stragany, zapachy i kolory. Nic dziwnego, że mały John chłonął cały ten niezwykły i kolory świat. Gdy miał 6 lat jego rodzina przeniosła się do Londynu, jednak nie był pocieszony tym faktem. Jak wspominał w jednym wywiadów, nigdy nie zapomni tej zmiany klimatu, kolorów, a nawet ubrań. Nowy dom pachniał dla niego niczym kreda, a kolor ścian był zupełnie bez wyrazu. Kolekcje Galliano do tej pory wyrażają tęsknotę za kolorowym światem, gdzie barwy aż krzyczą. 


Ekstrawaganckie pomysły Johna mają jeszcze swoje źródło w historii. Swoje kolekcje bogate w opowieści o dawnych czasach szybko znalazły wielu wielbicieli. Sam pracował dla takich domów mody jak Givenchy, czy DiorI na koniec podsumowanie jeszcze najnowszej kolekcji Johna Galliano na wiosnę 2014


Tutaj więcej zdjęć 

Tym razem mamy kolorową i syntetyczną kolekcję jak z kreskówki. Sukienki są krótkie i opasane mocno w pasie. Styl luźny, lekko sportowy. Ciekawe są również akcenty w postaci kwiatów oraz geometrycznych wzorów. Oglądając inne pokazy (m.in Prady) można zauważyć, że styl sportowy na wiosnę 2014 powróci - już widzę te kolekcje  w sklepach. Wracając jeszcze do makijażu warto zwrócić uwagę na naturalność, brak podkreślonego oka, jedynie mocniejsze, ale nadal naturalne brwi. Jedynie usta na pokazie kolekcji Galliano były dość wyraźne i żywe - nie była to klasyczna czerwień, ale z domieszką pomarańczowego bądź różowego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz