2/28/2014

Trendy wiosna-lato 2014 - szybki przegląd

Hej, dzisiaj tradycyjnie już omówię nadchodzące trendy wiosna-lato 2014 ;) Post miał być dużo wcześniej, ale ostatnio w ciągu tygodnia wypadło wiele spraw ;) Zatem zapraszam do czytania ;) Pamiętajcie - traktujcie trendy jako inspiracje do poszukiwania własnego stylu.

TRENDY WIOSNA-LATO 2014


Moje pierwsze i luźne skojarzenie z kolorystyką z pokazów nasunęło mi obrazy impresjonistów. Lekkie i żywe kolory, migoczące w blasku słońca. Ten sezon nawiązuje do malarstwa

1. KOLORYSTYKA - wszystkie kolory tęczy

Na pokazach z całego świata wykorzystaną potęgę koloru, nie ograniczając się do sztywnych ram. Mamy zatem całą paletę kolorów (oj będzie kolorowo). Począwszy od wanilii, poprzez cytrynowe żółcie, zdecydowane pomarańcze, wyraziste czerwienie, słodkie róże, delikatne błękity, turkusy i szafiry, a nawet granaty i fiolety. 

2. Kwiaty i koronki. To już nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się te motywy. Kwiaty królowały u Alberty Ferretti, projektantka wykorzystała folklor. 


Również na pokazie Dolce & Gabbana nie brakowało kwiatów. Na obu dominującą fryzurą były delikatne upięcia i warkocze, a także duże i fantazyjne kolczyki.


Koronki zaś dominowały na pokazie Burberry, połączone z pastelowymi kolorami. 


3. Sportowy szyk. Oczywiście nie zabrakło i tego akcentu - zwłaszcza dodatków i obuwia. Tutaj z pokazu Prady. 


4. Inspiracją sztuką. Rysunki ilustratora Pierre Mornet'a ozdobiły wiosenną kolekcję Prady (filmik powyżej). Także podobne zabawy ze sztuką można zauważyć u Celine i Chanel. 


Prada 


Zabawy pędzlem u Celine 


Hermes i Henri Rousseau ;) Inspiracja nawet w scenografii 


5. Luźno. Już nie tylko dopasowane mocno do ciała suknie, czy spodnie. Teraz królują także zwiewne materiały i brak podkreślonej tali. Luz jednym słowem. 


Christopher Kane 


Givenchy

Podobno największym hitem ma być obszerna pilsowana spódnica ;) 

6. Połyskujące i błyszczące materiały. 


Ashish

MAKIJAŻ - pastelowo mi ;) 


Wiosenna kolekcja Chanel - mam ochotę przygotować podobny makijaż ;) 

Z najnowszej kosmetycznej kolekcji YSL 

DODATKI - torebki 


Wracają do łask torebki z frędzlami ;) 

A wam spodobał się jakiś trend? 

4 komentarze:

  1. Już nie moge doczekac sie wiosny ;) kolor daje power :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie opisane trendy. Jest na czym oko zawiesić. Na pewno wykorzystam te odnośnie makijażu, bo po ostatnim szkoleniu kosmetycznym u pani Aleksandry Góreckiej mocno zainteresował mnie ten temat. Umiejętnie zarazili mnie pasją na szkoleniu. Fajnie było prowadzone przez panią Aleksandrę Paszek.

    OdpowiedzUsuń